UudisedVaata ka teisi teateid

Aasta Põllumees 2012 on Raivo Külasepp Luunja vallast

07.11.2012

Aasta Põllumehe tiitliga pärjatud AS Grüne Fee Eesti juht Raivo Külasepp Luunja vallast juhib Eesti suurimat kurgi- ja maitserohelise kasvatamisega tegelevat ettevõtet.


Grüne Fee kaubamärki kandvad Luunja kurgid, salatid ja maitserohelised on leidnud kindla koha tarbija toidulaual. Ettevõtte tooted on saavutanud tiitlid “ Eesti parim puu- ja köögiviljatoode 2000 ” ja “ Eesti parim toiduane” II koha. Lisaks Eestile on Grüne Fee toodanguga tuttavad ka Läti, Leedu ja Soome tarbijad.

Suuresti on selle eduloo taga firma tegevjuhi Raivo Külasepa oskuslik töö, leidis tiitli välja andnud komisjon. Alustanud  elektriinsenerina, on Külasepp tõusnud oma ala suurima tootja etteotsa Eestis, konkureerides mujalt Euroopast tuleva odava köögiviljaga. Ettevõte on aldis investeerima uudsesse tehnoloogiasse ja kasvatab ainsana Eestis kurke ja maitserohelist aastaringselt. Grüne Fee kasvumajades toodetakse aastas 2500 tonni värsket kurki ning 8,5 miljonit taime salateid ja maitserohelist. Kasvuhooned laiuvad Lohkvas ligi kuuel hektaril. 

Eelmise aasta lõpus valmis ainulaadne uus kurgikasvuhoone, kus ühelt ruutmeetrilt saadakse 125 kg kurke kasvutsüklis. Kasutusel on bioloogiline tõrje, kus taimekahjurid hävitatakse röövputukate poolt. Keemilisi tõrjevahendeid ei kasutata, tooted vastavad kodumaise tootemärgi "Eestis kasvatatud" kvaliteedinõuetele. 


1993.a asutatud AS Grüne Fee Eesti on Eesti-Soome ühisettevõte, mis annab tööd ligikaudu sajale inimesele.


Raivo Külasepale anti konverentsil koos aasta põllumehe tiitliga üle ajaloolise Külvaja kuju koopia. Ferdi Sannamehe pronksist skulptuuri võitis 1928.a tollane Piistaoja talu peremees Theodor Pool kui Eesti parima talu omanik.

Aasta põllumehe konkurssi korraldab Maaleht.

Kommentaarid:

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:  E-maili aadressi ei avalikustata
Kommenteeri:
Luunja Vallavalitsus
Puiestee 14
Luunja alevik
Tartu maakond

tel +372 741 7319
faks +372 741 7398
e-post: luunjavv@luunja.ee
Copyright © Luunja vald 2011