UudisedVaata ka teisi teateid

Luunjas on avatud Eesti esimene klaverite püsinäitus

06.11.2013

 

 

Püsiekspositsioonis on Hiisi poolt aastatel 1903–1962 konstrueeritud pianiinod ja tiibklaverid. Kõrvuti Hiisi kuulsaima klaveri Estonia erinevate mudelitega eksponeeritakse teisigi tema loodud klavereid: pianiinot ja tiibklaverit Astron, pianiinot Riga, pianiinot J. Becker. Veel saab näha Hiisi Tartu-perioodi õpetaja, klaverimeister Robert Rathke tiibklaverit R. Rathke ning Hiisile eeskujuks olnud saksa pianiinot C. Bechstein.

Klaverinäituse on koostanud Alo Põldmäe, enamik pille pärineb Klaverimuuseumi kogust. Väljapanekut täiendab fotonäitus E. Hiisist. Avatud näitus on muuseumi filiaali I etapp, II etapp korraldatakse 2014. aastal ja siis saab näitusel näha juba 14 Hiisi valmistatud või temaga otseselt seotud klaverit.

Tänu Klaverimuuseumi filiaali sünnile on näitusesaalis nüüd Luunja rahval oodata ka sisukaid klaverikontserte. 11. detsembril annab pianist Matti Reimann just seal ühe oma juubelikontsertidest tähistamaks oma 70. sünnipäeva. Järgmise aasta 16. aprillil, Hiisi sünnipäeval, toimub aga Luunjas klaveripäev.


"Tegemist on ajaloolise sündmusega, sest see on esimene klaverite püsinäitus Eestis,“ rõhutas Klaverimuuseumi juhataja ja näituse koostaja Alo Põldmäe klaverimuuseumi avamisel.Kommentaarid:

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:  E-maili aadressi ei avalikustata
Kommenteeri:
Luunja Vallavalitsus
Puiestee 14
Luunja alevik
Tartu maakond

tel +372 741 7319
faks +372 741 7398
e-post: luunjavv@luunja.ee
Copyright © Luunja vald 2011