UudisedVaata ka teisi teateid

CO2-projekti raames alustati Luunja Keskkooli fassaadi soojustamist

30.09.2011


Ehitajad on alustanud Luunja Keskkooli hoonete välisfassaadi ja katuse  soojustamist, mida rahastatakse nn rohelise investeerimisskeemi raames.

Eelmisel nädalal alustati soojustuse paigaldamist kooli spordikompleksi hoonetele. Kyoto protokolli alusel toimuva rahvusvahelise heitmekvootide kauplemissüsteemi raames on Luunja vald saanud investeeringutoetust keskkooli hoonete energiasäästlikkuse tõstmiseks. Toetuse suuruseks on 228,7 tuh EUR (3,58 mln krooni).

Projekti elluviimiseks on sõlmitud kolmepoolne koostööleping Luunja valla, Rahandusministeeriumi ja Riigi Kinnisvara AS (RKAS) vahel. Viimane on ehitustööde praktiliseks koordineerijaks, kes viis läbi riigihanke ning vastutab projekteerimis- ja ehitustööde eest.

Tööd kavandatakse teostada vähem kui kahe kuu jooksul.

Programmi vahenditest kaetakse kuni 100% abikõlblikest kuludest, omaosaluse nõuet projektidel ei ole. Tegemist on sihtotstarbeliste vahenditega, mis on suunatud eeskätt hoonete energiasäästlikkuse tõstmisele. Selle tulemusena väheneb energiatarbimine ning õhku paisatava CO2 hulk.

Finantseeritavate objektide valiku on teinud Vabariigi Valitsus omavalitsuste taotluste, ministeeriumide poolt esitatud nimekirjade ja Rahandusministeeriumi ettepaneku alusel. Juhtiv roll kogu protsessis on Rahandusministeeriumil kui finantseerijal ning järelvalve teostajal. 


Kommentaarid:

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:  E-maili aadressi ei avalikustata
Kommenteeri:
Luunja Vallavalitsus
Puiestee 14
Luunja alevik
Tartu maakond

tel +372 741 7319
faks +372 741 7398
e-post: luunjavv@luunja.ee
Copyright © Luunja vald 2011