UudisedVaata ka teisi teateid

Klaverikeskne pärastlõuna Alo Põldmäega 09.02 kl 13.00

04.02.2014


9. veebruaril 2014 kell 13 on Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuses „Klaverikeskne pärastlõuna

Alo Põldmäega“.


Helilooja ja muusikaloolane Alo Põldmäe mängib klaverimuusika kõige populaarsemaid palu. Kavas on Bach, Händel, Mozart, Beethoven, Schumann, Schubert, Chopin, Grieg, Tšaikovski, J. Strauss ... Klaverimängule kaasnevad kommentaarid heliloojaist ja nende paladest. Kaastegev on pianist Helen Põldmäe.

Muusika kõlab hiljuti avatud Eesti Rahvusliku Klaverimuuseumi Ernst Hiisi-nimelise Luunja filiaali klaveritel. Ka klavereid saadavad tutvustused.

 

Veel esitleb Alo Põldmäe Eesti Rahvusliku Klaverimuuseumi näitust „Klaveritoolid ja klaverite noodipuldid läbi aegade“, mille koostaja ta ise on.

Näitus annab põgusa ülevaate klaverimängu juures väga oluliste, kuid klaveri enda kõrval taustale jäävatest objektidest – klaveritoolidest ja tiibklaverite noodipultidest. Teadaolevalt on sellelaadne väljapanek Eestis esmakordne.

Vanimad näituse objektid pärinevad 19. sajandi 50-st aastatest,  uuemad 21. sajandi algusest.

 

Kunstnikele-disaineritele on klaveritoolide ja noodipultide kujundamine pakkunud küllaltki häid võimalusi fantaasialendudeks. Kuigi toolide puhul on nad pidanud küllaltki rangelt arvestama objekti funktsionaalsust, sellegipoolest on nende kuju läbi aegade väga erinev.

Nii toolide kui pultide välimuses  kajastuvad erinevate kunstivoolude mõjutused ning eriline side mööblidisaini ja interjöörikujundusega.

 

Põhiosa eksponaatidest on seotud Eesti, Peterburi ja Saksa klaveriehitusega, just nendega, mis Eestis kõige enam läbi aegade levinud on. Esindatud on ka Prantsusmaa ja Austria  klaveripuldid ja -toolid.

 

Toetab Eesti Kultuurkapital. 

Kommentaarid:

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:  E-maili aadressi ei avalikustata
Kommenteeri:
Luunja Vallavalitsus
Puiestee 14
Luunja alevik
Tartu maakond

tel +372 741 7319
faks +372 741 7398
e-post: luunjavv@luunja.ee
Copyright © Luunja vald 2011