UudisedVaata ka teisi teateid

Luunja Keskkooli hoonete soojustamine jätkub

12.09.2012

CO2 projekti raames teostatav Luunja Keskkooli hoonete välisfassaadi ja katuse soojustamine on saanud jätku.  

 

Eelmisel aastal alustatud koolihoonete soojustamine on saanud järje – tänu vahendite jäägile on võimalik soojustada täiendavalt ka A-korpust.   

Kyoto protokolli alusel toimuva rahvusvahelise heitmekvootide kauplemissüsteemi raames sai Luunja vald mullu investeeringutoetust keskkooli B-korpuse fassaadi ning katuse soojustamise teel energiasäästlikkuse tõstmiseks. Toetuse suuruseks oli algselt 266,8 tuh EUR (4,18 mln krooni).

Lisatööde maksumuseks on 61,2 tuh eurot. Ehitustööde teostajaks on OÜ F1 Group. Tööd kavandatakse lõpetada k.a.septembrikuu jooksul.

 

Projekti elluviimiseks sõlmiti kolmepoolne leping Luunja valla, Rahandusministeeriumi ja Riigi Kinnisvara AS (RKAS) vahel. Viimane on ehitustööde praktiliseks koordineerijaks, kes viis läbi vajalikud riigihanked ning vastutab projekteerimis- ja ehitustööde eest.

Programmi vahenditest kaetakse 100% kuludest, valla omaosalust ei ole. Tegemist on sihtotstarbeliste vahenditega, mis on suunatud hoonete energiasäästlikkuse tõstmisele. Energiatarbimise kahanemine aitab edaspidi kokku hoida valla raha.

Finantseeritavate objektide valiku on teinud Vabariigi Valitsus omavalitsuste taotluste, ministeeriumide poolt esitatud nimekirjade ja Rahandusministeeriumi ettepaneku alusel. Juhtiv roll kogu protsessis on Rahandusministeeriumil kui finantseerijal.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kommentaarid:

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:  E-maili aadressi ei avalikustata
Kommenteeri:
Luunja Vallavalitsus
Puiestee 14
Luunja alevik
Tartu maakond

tel +372 741 7319
faks +372 741 7398
e-post: luunjavv@luunja.ee
Copyright © Luunja vald 2011