UudisedVaata ka teisi teateid

Luunja Maanaiste Selts 20

05.12.2012

Laupäeval, 9.detsembril tähistab Luunja Maanaiste Selts oma 20.sünnipäeva.

Jõuluhõnguline sünnipäevapidu toimub kell 15.00 seltsi ruumides (Puiestee tn)


* Näitus

* Ühine vaibakudumine

* Vestlusring


Kell 17.00 sünnipäevapidu Luunja Kultuurimajas
Ajaloost


Luunja Maanaiste Seltsi asutamiskoosolek peeti 5. märtsil 1933 Luunja koolimajas. Kohal oli ka Maanaiste Keskseltsi esinaine pr. L. Käbin. Luunja Maanaiste Seltsi avamispidu toimus 29. aprillil 1933. Osavõtt seltsi tegevusest oli arvukas. Näiteks pikemast kokanduskursusest võttis osa 35 naist. Suviti toimusid ekskursioonid. Tartumaa Põllumeeste Seltsi näituselt saadi kiitev hinnang hoidistele. Luunja Maanaiste Seltsis tehti käsitööd, istutati koos metsa, korraldati loteriisid, mängiti näidendites, õpiti lõnga värvima, kasutades kohalikke taimi, viidi läbi tervishoiukursusi, külastati ilusaid maakodusid.

  Ka tollasel seltsil olid omad lauanõud tee- ja kohviõhtuteks. Suheldi tihedalt kooliga – näiteks kingiti raamatuid Luunja Algkooli lõpetajatele.

Oma lipp saadi alles 1938. aastal. Lõikuspeod toimusid sageli Isamaaliidu Luunja osakonnaga.

  1940 aasta sügisel, enne Luunja Maanaiste Seltsi laiali ajamist nõukogude võimu poolt, oli seltsil 80 liiget.

  Taas alustas selts tegevust 1992 aastal, põhikiri kinnitati 20.09.1996. a. Uus, eelmisega sarnane lipp õnnistati sisse 20. augustil 1997 aastal. Esimese logo autoriks oli Luunja Keskkooli õpilane Tarvi Pillessaar. Seltsi 10. aastapäevaks kujundas uue, praegu kasutusel oleva logo Luunja elanik, Jaan Ereline. Seltsi kroonikat kirjutas aastaid Ülle Hint-Märtson, viimased aastad on seda tööd teinud Anne Kurm.

  1992 – 2000 oli seltsi esinaiseks Ano Roopalu, aastast 2000 on seltsi esinaine Tiina Pern. Seltsi liikmete arv on momendil 40.

Seltsil on remonditud ruumid, toolid, lauad ja hädavajalikud toidunõud. Seltsi ruumides on ka kangasteljed, milledel pidevalt seltsi liikmed töötavad.

  Koos Tartu Maanaiste Liidu naistega on reisitud läbi Eesti kaunimad paigad ja jõutud ka Lätimaale, Leetu, Soome, Rootsi ja Norrasse.

  1998 aastal Luunja Maanaiste Seltsi poolt korraldatud Pilka külapäev lükkas elu sisse külaliikumisele ja külade päevadele.

  Igal aastal on toimunud mõni käsitöönäitus või –kursus. Jõuluõhtuid on peetud nii kohalikus kooli- või kultuurimajas kui ka mitmetes Tartu restoranides. Neljal suvel on korraldatud ravimtaimede näitusi bioloogiaõpetaja Endla Pruksi juhendamisel. Koolitusi on läbi viinud juuksur, kosmeetik, kokad, meenete valmistajad, meedikud ja tervendajad.
  Traditsiooniks on saanud teater „Vanemuise” ja Tallinna Linnahalli ühiskülastamine ning Leigol käimine. Külastatud on ka Tallinna Telemaja, Toompea lossi ja Tallinna Raekoda.


    

 


    

 

 
    

Luunja Maanaiste seltsi esimene juhatus: 1933/34. a.
Vasakult: M.Hain, E.Paukson, A.Paukson, L.Laurson, ja A.Schasmin. 
Puudub pr. Roots Kommentaarid:

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:  E-maili aadressi ei avalikustata
Kommenteeri:
Luunja Vallavalitsus
Puiestee 14
Luunja alevik
Tartu maakond

tel +372 741 7319
faks +372 741 7398
e-post: luunjavv@luunja.ee
Copyright © Luunja vald 2011