UudisedVaata ka teisi teateid

Luunja vald soetas uue bussi

29.05.2012

28. mail andis vallavalitsuse poolt korraldatud riigihanke võitja AS IV Pluss vallale üle uue autobussi Iveco Irisbus Crossway F2B.

Valge kerevärviga ning 330 hj mootoriga varustatud bussis on 45 istekohta, sõiduk on varustatud Webasto 30 kw aegprogrammeeritava kütteseadmega.   

Vastavalt hanketingimustele ostis müüja jääkmaksumusega liisingufirmalt välja valla senise koolibussi Isuzu Qbus 31, mis oli soetatud 2008.a.

Vald finantseerib uue sõiduki soetamist 5-aastase liisinguga.

Suurema bussi soetamise vajaduse tingis eelkõige see, et viimastel aastatel on laste arv vallas tublisti kasvanud, mistõttu senine 32-kohaline buss kippus kitsaks jääma. Probleemiks oli ka vana bussi kruusateede jaoks vähesobiv alusvanker ning karmima talvepakase korral nõrgaks jäänud kütteseade. Ebamugavusi tekitas ka remondiesinduse puudumine Tartus. Uue bussi puhul on kõik need probleemid lahendatud.  

Peamiselt kasutatakse valla autobusse igapäevasteks õpilasvedudeks, samuti lasteaialaste, sportlaste jt transpordiks üritustele. Lisaks suurele autobussile on valla kasutuses ka väiksem, 18-kohaline buss.  

 

 

 

 

 

 

 

Kommentaarid:

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:  E-maili aadressi ei avalikustata
Kommenteeri:
Luunja Vallavalitsus
Puiestee 14
Luunja alevik
Tartu maakond

tel +372 741 7319
faks +372 741 7398
e-post: luunjavv@luunja.ee
Copyright © Luunja vald 2011