Uudised



Vaata ka teisi teateid

Luunja vallakeskuses on haruldane kunstinäitus

02.06.2014




Luunja vallakeskuses on avatud Ivan Sokolovi maalide personaalnäitus.


Kunsti eksponeerimine vallakeskuses on juba tavaks saanud. Seekord on huvilistel võimalik näha keeruka elukäiguga, pikka aega tegutsenud kunstniku Ivan Sokolovi töid. Näituse pealkirjaks on Maa ja inimesed värvides läbi sajandite. Näitus on pühendatud kunstniku 130. sünniaastapäevale.


Ivan Sokolov sündis 1884.a. Tartus vanausuliste peres. Õppis mõnda Kristjan Raua juures, kuid põhiliselt oli iseõppija. Tema tööd olid esmakordselt väljas 1906.a. ersimesel eesti kunstinäitusel.

Oma portreedel kujutab kunstnik lähedasi, looduspiltidel oma lemmikpaiku Eestis. Ta armastas väga Tartut, linn on seetõttu paljudel piltidel. Tema tööde personaalnäitused toimusid Tartus 1933., 1956. ning 1969.a. Tänaseks on teada üle 200 tema maali, enamik neist erakogudes, osa ka muuseumides.


Elatise teenimiseks töötas I.Sokolov maalrina ning kujundas dekoratsioone ja kuulutusi. 1918-20 elas ta mõnda aega Venemaal. Sõja ajal põles maha kunstniku maja Tartus ning hävisid ka kõik majas olnud maalid. Pärast abikaasa ja vanema tütre kaotust jäi eakas kunstnik üksi kasvatama oma kolme last. Stalini ajal arvati ta välja Eesti NSV kunstnike liidust kui „kodanliku natsionalismi esindaja”, hiljem võeti siiski liitu tagasi. Ivan Sokolov suri 88-aastasena 1972.a.   


Kunstnikku ja Luunja valda ühendavad mitmed looduspildid, mis on maalitud Lohkva ja Veibri kandis. Näitus sai teoks tänu I.Sokolovi sugulaste ning Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuse koostööle.



Näitus jääb avatuks lühikeseks ajaks - vaid 10. juunini.








Kommentaarid:

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:  E-maili aadressi ei avalikustata
Kommenteeri:
Luunja Vallavalitsus
Puiestee 14
Luunja alevik
Tartu maakond

tel +372 741 7319
faks +372 741 7398
e-post: luunjavv@luunja.ee
Copyright © Luunja vald 2011