UudisedVaata ka teisi teateid

Mänguväljakud läbisid uuenduskuuri

03.08.2011

Vallavalitsuse tellimusel paigaldati uus laste mänguväljak Luunja alevikku, lisaks teostati põhajlik uuenduskuur olemasolevatele mänguväljakutele Luunjas ja Lohkvas.

Luunja aleviku keskel elavad lapsed saavad nüüd lustida uuel mänguväljakul, mis paigaldati vallavalitsuse tellimusel raamatukogu ja Luunja kaupluse läheduses olevale platsile.

Luunja lasteaia Midrimaa naabruses ning Lohkva kortermajade juures olevad mänguväljakud olid osaliselt amortiseerunud, seetõttu tellis vallavalitsus põhjaliku ekspertiisi nende seisukorra hindamiseks. Eksperthinnangu alusel telliti väljakute korrastamine, mille käigus uuendati piirdeid, paigaldati turvaala katteid ja täiendavaid kinnitusi, vahetati välja mänguvahendeid. 

Mänguväljakute rajamisel kasutatavad tooted peavad olema serifitseeritud vastavalt EL ohutusstandardile EN 1176:2008. Standard määratleb nõuded, mis kaitsevad last ohtude eest. Nõuded laienevad väljakute disaineritele, tootjatele, paigaldajatele ja haldajatele.

Standard sisaldab muuhulgas nõudeid mänguelementidele, turvaaluskatetele, ohutusbarjääridele.

Tööde teostajaks oli OÜ Vivocard Plus. Uue väljaku rajamine ja olemasolevate korrastamine läks kokku maksma ligi 7000 EUR (veidi üle 100 tuh krooni).  

Kui võtta arvesse ka lasteaedade väljakud, on valla laste käsutuses nüüd kokku 6 mänguväljakut ning 2-3 väiksemat mänguplatsi.  

Kommentaarid:

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:  E-maili aadressi ei avalikustata
Kommenteeri:
Luunja Vallavalitsus
Puiestee 14
Luunja alevik
Tartu maakond

tel +372 741 7319
faks +372 741 7398
e-post: luunjavv@luunja.ee
Copyright © Luunja vald 2011