UudisedVaata ka teisi teateid

Prisma kaubanduskeskus avab uksed

15.05.2012

16. mail avab uksed Prisma kaubanduskeskus, mille jaoks vajaliku maa eraldas ja planeerimisprotsessi juhtis Luunja vald.

16. mail kell 14 ostjatele uksi avav Annelinna Prisma on Lõuna-Eesti suurim toidu- ja esmatarbekaupu pakkuv kauplus. Ligi 11 000 ruutmeetril hakatakse pakkuma üle 60 000 erineva kaubaartikli. Kaubanduskeskuse juures on 660 parkimiskohta, neist 220 asuvad poe katusel.

Uues keskuses saab tööd 115 inimest. Lisaks toidupoele leiavad keskuses koha kohvik, ilusalong, keemiline puhastus, kingsepp, taarapunkt ja pangaautomaadid.

Luunja valla juhtimisel toimunud planeerimisprotsess oli keerukas ja aeganõudev, lahendused sündisid tõsiste läbirääkimiste ning suurte kompromisside tulemusena Luunja valla, Tartu linna ning arendaja koostöös.

Luunja vald loovutas osa esialgselt kaubanduskeskusele planeeritud krundist tulevase Idaringtee tarbeks, Tartu linn omakorda eraldas oma territooriumi arvelt täiendavat maad kaubanduskeskuse jaoks. Vajalikuks osutus ka Nõlvaku tänava ümbertõstmine ning Luunja valla ja Tartu linna vahelise halduspiiri muutmine selliselt, et tulevane kaubanduskeskus ning Idaringtee lõik jäävad Tartu linna territooriumile.

Arendaja finantseeris vajaliku taristu väljaehitamist piirkonnas, sh veevärk ja kanalisatsioon, sadevee kanalisatsioon, kaugkütte trassid, elektriühendus, samuti ehitiste alla jäävate kommunikatsioonide ümbertõstmine ning Nõlvaku tänava ümberpaigutamine ja juurdepääsuteede rajamine. 

Kaubanduskeskuses on kavas edaspidi avada ka Luunja valla infopunkt.

 

 

 

Kommentaarid:

Väino
17.05.2012
Õige eestlane ei tee oma ostusid kaubanduskeskustest kus omanikuks on soomlased või rootslased ,kasum viiakse ju Eestist välja
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:  E-maili aadressi ei avalikustata
Kommenteeri:
Luunja Vallavalitsus
Puiestee 14
Luunja alevik
Tartu maakond

tel +372 741 7319
faks +372 741 7398
e-post: luunjavv@luunja.ee
Copyright © Luunja vald 2011