UudisedVaata ka teisi teateid

Riigiteede remont puudutab ka Luunja valda

11.04.2011

Tartumaa riigimaanteedel 2011.a. kavandatavad remonditööd hõlmavad ka Luunja vallas paiknevaid teid. Kavas on alustada Räpina maantee rekonstrueerimist ning rajada kõnnitee Lohkva-Kabina tee äärde.
Tänavu on maanteeametil kavas alustatada rekonstrueerimistöid Tartu-Räpina-Värska maanteel. Esimesena võetakse käsile Tartu linna piiri ja Lohkva ristmiku vahelise teelõigu neljarealiseks maanteeks ümberehitamine koos kergliiklustee rajamisega.
Lisaks on Luunja valla ettepanekul kavas rajada 2-kilomeetrine jalgtee Lohkva–Kabina maantee äärde. Käesoleval aastal teostatakse projekteerimistööd, tee väljaehitamine toimub 2012.a. Jalgtee ehitatakse Lohkva-Kabina tee lõigule, mis algab Soojuse tee ja Lohkva-Kabina tee ristumiskohast ning lõpeb Lohkva-Kabina tee ristumiskohas ja H.Mugasto tänavaga.
Jalgtee rajamise vajadus on tingitud sealse piirkonna kiirest arengust. Seda teelõiku kasutavad aktiivselt liiklemiseks jalakäijad, sealhulgas lapsed. Lähikonnas asub Lohkva lasteaed ning kõnealune teelõik paikneb lasteaia ja elurajooni vahel. Kõnnitee puudumisel kasutavad jalakäijad liikumiseks suhteliselt kitsast sõiduteed.
Antud piirkonnas on välja ehitatud hulk elamuid, lähiajal on valmimas uued korterid Puupilli tee elamutegrupis. Seega lisandub uusi elanikke ning suureneb liiklustihedus.

Käesoleval aastal Tartu maakonnas planeeritavatest muudest teetöödest suurimad on Variku viadukti remont ja Postijaama liiklussõlme ümberehitamine. Lisaks remonditakse mitu teelõiku, tehakse korda kaks silda ning muudetakse turvalisemaks liiklusohtlikke kohti. Uue asfaltkatte saab Jõhvi–Tartu–Valga maantee 6,8-kilomeetrine Tartu–Aiamaa teelõik. Lisaks teeremondile ehitatakse jalgtee Tartu linnast Külitse külani. Pindamise teel parendatakse üle 30 Tartumaa teelõigu, mille kogupikkus on ligi 70 kilomeetrit. Kruusateid remonditakse 32,7 kilomeetri ulatuses. Korda tehakse kaks Tartumaa silda: remonditakse Hammaste–Rasina maanteel asuv Lääniste sild ning lõpetatakse Alatskivi–Varnja maanteel asuva Lahe silla ümberehitamine. Liiklusohtlike kohtade ümberehitamise programmi raames projekteeritakse ja ehitatakse 500-meetrine jalgtee ning ohutussaarega teeületuskoht Võnnu aleviku juurde. Lähte–Elistvere maantee äärde, Saadjärve ujumiskoha juurde, rajatakse kõvakattega parkla. Samuti kanaliseeritakse Tartu–Räpina–Värska ja Hammaste–Rasina maanteede ristmik, kuhu ehitatakse ka valgustus.
Tartumaal on kokku 1251 kilomeetrit riigiteid, mida hooldab Maanteeameti lepingupartner AS Tartumaa Teed.

Kommentaarid:

KK
15.04.2011
Luunja alevik vajaks kah uusi teid.Kohutavalt auklikud ja lapitud teed.
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:  E-maili aadressi ei avalikustata
Kommenteeri:
Luunja Vallavalitsus
Puiestee 14
Luunja alevik
Tartu maakond

tel +372 741 7319
faks +372 741 7398
e-post: luunjavv@luunja.ee
Copyright © Luunja vald 2011