UudisedVaata ka teisi teateid

Tänavuse lasteluule auhinna laureaat on Wimberg

21.05.2012

Kirjanduspäeval anti Luunja vallakeskuses üle K.E. Söödi lasteluule aastaauhind, mille seekord pälvis kirjanik Wimberg (Jaak Urmet) luulekogu „Rokenroll” eest.

Kunstnikupreemia sai Marja-Liisa Plats, kes joonistas pildid auhinnatud luulekogusse.

Luunja Vallavalitsuse ja Luunja Keskkooli koostöös korraldatav kirjanduspäev toimus tänavu 23. korda. Karl Eduard Söödi lasteluule auhinda antakse välja alates 1988.a., sellega tunnustatakse eelneval aastal esmakordselt ilmunud eesti autori algupärast lasteluulekogu ja selle illustraatorit. Auhinna saanud luulekogu valivad ilmunud uudisteoste hulgast traditsiooniliselt välja Luunja koolilapsed, valiku kinnitab zürii.


Wimberg (kodanikunimega Jaak Urmet) on vaatamata noorusele (ss 1979) tuntud väga mitmekülgse ja viljaka kirjaniku ja publitsistina. Ta on õppinud eesti filoloogiat ja kirjandusteadust, töötanud Eesti Päevalehes kirjandustoimetajana, samuti kirjastustes. Hetkel vabakutseline kirjanik, toimetaja ning stsenarist.    

Tema sulest on ilmunud mitu romaani, sh „Lipamäe“- osaliselt autobiograafiline lugu maale kolinud linnamehest. Lugudesari „Pille-Riin. 21 lugu ühe tüdruku elust“ on tegelikult suunatud täiskasvanutele. Wimberg on üllitanud ka rea luulekogusid väga laiaulatusliku teemaderingiga, kuid mahukaima osa tema loomingust moodustab siiski draama. Ta on kirjutanud stsenaariumid ETV lastesarjadele „Buratino tegutseb jälle“ (83 osa), „Saame kokku Tomi juures“, eestindanud sarjasid („Teismelised ninjakilpkonnad“)   

Temalt on ilmunud ka arvukalt esseid, artikleid ja arvustusi, ta on kirjutanud stsenaariume telesarjadele ning olnud eesti keele õpikute kaasautoriks, samuti antoloogiate ja kogumike toimetajaks.

Lastele on Wimberg kirjutanud nii luuletusi („Buratino laulud“, „Härra Padakonn“) kui proosat („Suur pidusöök“, „Buratino tegutseb jälle“).

2011.a. ilmunud «Rokenroll» on saanud ka varem mitme tunnustuse osaliseks: luulekogu valiti Lastekaitse Liidu eestvõttel 2011. aasta heade lasteraamatute hulka, samuti valiti see Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhinna nominendiks lastekirjanduse kategoorias.

Wimbergilt pärineb veendumus, et lastesaated ja lastekirjandus ei saa olla roosa udu, kus räägitakse ainult «helgetest» asjadest.


Preemia varasemate laureaatide hulgas on Heljo Mänd, Ott Arder, Olivia Saar, Hando Runnel, Lehte Hainsalu, Ellen Niit, Leelo Tungal, Eno Raud ja teisi tunnustatud luuletajaid. Kunstnikupreemia on teiste hulgas pälvinud Priit Pärn, Edgar Valter, Jüri Arrak.

 

 

 

 

Foto: erakogu

 

Kommentaarid:

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:  E-maili aadressi ei avalikustata
Kommenteeri:
Luunja Vallavalitsus
Puiestee 14
Luunja alevik
Tartu maakond

tel +372 741 7319
faks +372 741 7398
e-post: luunjavv@luunja.ee
Copyright © Luunja vald 2011