UudisedVaata ka teisi teateid

Tasuta ühistransport Tartumaal rakendub alates 1. juulist

08.06.2018


Tartumaa Ühistranspordikeskus (ÜTK) otsustas kehtestada tasuta ühistranspordi maakondlikel bussiliinidel alates 1. juulist.


Täiendava info saadab ÜTK peagi, kui on vedajaga (GoBus) üksikasjad kokku leppinud.

Siis saame teavitada avalikkust selles osas, mida peaksid teadma reisijad (valideerimine jm).


Olukord maakondades on erinev. Enamik maakondi on otsustanud tasuta bussivedude kasuks, v.a. Lääne-Virumaal ning Harju-, Rapla- ja Pärnumaa.

Tasuta ühistranspordi rakendamine või mitte rakendamine oli iga maakonna valik.

Positiivne omavalitsuste jaoks on see, et õpilased hakkavad tasuta sõitma ja vald saab sealt vabanevat raha mujal kasutada.

 

Tasuta reisijatevedu hakkab kehtima 01.07.2018.a ja kehtib esialgu kuni 31.12.2018.a.

Kui ka järgnevatel aastatel eraldatakse riigieelarvest piletitulu asendamiseks raha, siis jääb tasuta transport kehtima. Hetkel on raha olemas 2018.a eelarves.  


Tasuta transport maakondlikel bussiliinidel kommertsliine ei mõjuta.

 

 

Ühistransporti meie maakonnas korraldab alates 01.01.2018 MTÜ Tartumaa Ühistranspordikeskus, mis on loodud omavalitsuste poolt.  

ÜTK ülesandeks on liiniveo korraldamine maakonnasisesel sõitjateveol, vajadusel ka maakondi ühendaval kaugliiniveol, mida toetatakse riigi- või omavalitsuste eelarvetest.

Ülesannete hulgas on ühistranspordi arengu koordineerimine, liinivõrgu kujundamine, sõiduplaanide kinnitamine, vedajatele liinilubade väljastamine, info olemasolu peatustes, vedajatega lepingute sõlmimine ning avalike konkursside korraldamine vedajate valimiseks, samuti ettepanekute väljatöötamine avaliku liiniveo sõidukilomeetri tariifi või sõidupileti hinna kehtestamiseks, järelevalve korraldamine.


Kommentaarid:

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:  E-maili aadressi ei avalikustata
Kommenteeri:
Luunja Vallavalitsus
Puiestee 14
Luunja alevik
Tartu maakond

tel +372 741 7319
faks +372 741 7398
e-post: luunjavv@luunja.ee
Copyright © Luunja vald 2011