UudisedVaata ka teisi teateid

Tulude laekumine paraneb, kuid on ebaühtlane

13.04.2012

Tulumaksu laekumine Luunja valla eelarvesse on eelneva aasta sama perioodiga võrreldes kasvanud.

Kogu Eestis aga on laekumised väga ebaühtlased ja kõikuvad. Masueelse 2008. aasta taset ei ole veel saavutatud.

 

Laekumiste paranemine omavalitsustes peegeldab majanduse jätkuvat taastumist, mis on nüüdseks väldanud juba 18 kuud. Sellega on kaasnenud valdade ja linnade finantsolukorra mõningane leevenemine, kuid tulude taastumist masueelsele tasemele ei ole siiski toimunud.

2007.a. ning 2009.-2011.a. näitajad on tänaseks küll ületatud, kuid 2008.a. tasemeni laekumised veel ei ulatu. Kui arvestada ka vahepeal mõjunud ulatuslikku inflatsioooni, siis ollakse sisuliselt mitme aasta tagusel tasemel. Vaid üksikutel omavalitsustel on seis parem.

 

Võrreldes 2011.a. I kvartaliga on üksikisiku tulumaksu laekumine Eestimaa omavalitsustes kasvanud 8,2% võrra. Maakonniti on pilt erinev – suurim on kasv Põlvamaal (9,8%), samas  Jõgevamaal on tegemist isegi kahanemisega (-1,4%)

Tartumaa omavalitsustes oli laekumine 7% võrra suurem kui 2011.a. I kvartalis. Seejuures on kõikide meie maakonna omavalitsuste laekumine jõudnud plussi.

Suurim kasv on Mäksa vallas (19%), väikseim Piirissaare vallas (1%) ja Laeva vallas (4%). Luunja valla laekumised on kasvanud 13%.

 

Märtsikuu maksulaekumiste osas on kogu riigis toimunud üllatuslikult negatiivne nihe -  veebruaris oli laekumine võrreldes eelmise aastaga plussis 13,4% võrra, märtsis aga üksnes 7,1% võrra. Seda on raske seletada, ilmselgelt on tegemist pigem tehnilise anomaaliaga, mitte tagasilöögiga reaalses majanduses.

Luunja vallas on tulumaksu laekumise kasv aasta algusest siiski progresseeruv - jaanuaris 7,7%, veebruaris 13,1% ning märtsis 19,8% võrra suurem kui mullu samal ajal. Tänavu I kvartalis laekus tulumaksu kokku 437,5 tuh eurot (mullu samal ajal 385,5 tuh eurot).

Seejuures on aasta kolme esimese kuu maksulaekumiste näitajad selle perioodi osas meie valla ajaloo kõrgeimad.  

 

Omavalitsuste detailsemate finantsnäitajatega on huvilistel võimalik tutvuda Rahandusministeeriumi kodulehel www.fin.ee  alajaotuses kohalikud omavalitsused.

Kommentaarid:

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:  E-maili aadressi ei avalikustata
Kommenteeri:
Luunja Vallavalitsus
Puiestee 14
Luunja alevik
Tartu maakond

tel +372 741 7319
faks +372 741 7398
e-post: luunjavv@luunja.ee
Copyright © Luunja vald 2011